fbpx

MÅNADENS BURGARE #11

Framtagen tillsammans med Marcus Ericsson

Indy-Burger

Briochebröd, kött, chilimajjo, hackad picklad gurka, crispsallad, bacon, rökt goudaost & mango chutney.

115kr | 145kr
100g | 200g

Pengarna går till

“Jag vill skänka mina pengar till Tim Bergling Foundation för att sätta fokus och uppmärksamma mental ohälsa i samhället och ta bort stigmat runt det. Speciellt bland unga människor. Alla kan må dåligt och det är viktigt att man kan prata om det och söka hjälp. Jag vill också göra det för att hedra minnet av Tim, en av våra största artister genom tiderna vars musik betytt mycket för mig genom åren. Tillsammans för en bättre värld!”

– Marcus Ericsson

Välkommen in på Stockholms bästa hamburgare och pizza – vi finns där du är!

En snabb lunch, en avgörande hockeymatch eller ett födelsedagsfirande i stort sällskap – oavsett tillfälle är Brödernas det självklara valet i Stockholm. Och skulle det inte finnas plats på restaurangen närmast dig så kan vi allt som oftast hänvisa dig till en Brödernas i närheten. Det är styrkan i att finnas på många platser.

Du hittar Brödernas på inte mindre än 11 platser runt om i Stockholm. Med restauranger på Östermalm, Södermalm, Kungsholmen samt i Vasastan, Söderort och Farsta är Brödernas det självklara valet när du blir sugen på en riktigt god hamburgare eller pizza.

Hela familjen är välkommen på Brödernas, så glöm inte din fyrbenta vän när du besöker oss. Även hundar är välkomna på samtliga av våra restauranger. Det enda vi ber om är att de håller sig på golvet och beter sig.

Stockholms Restauranger

  • Bromma

    Bergslagsvägen 268
    168 51 Bromma

    Telefon: 08-269500
    bromma@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.30 – 21.30

    Besök Restaurang

  • Farsta Centrum

    Kroppaplan 15
    123 47 Farsta

    Telefon: 08-4403949
    farsta@brodernas.nu

    Öppet idag: 10.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Gustavsberg

    Odelbergs väg 3
    134 40 Gustavsberg

    Telefon: 08-41013170
    gustavsberg@brodernas.nu

    Öppet idag: 10.00 – 14:00 / 16:00 - 21.00

    Besök Restaurang

  • Hammarby Sjöstad

    Hammarby Allé 101
    120 64 Stockholm

    Telefon: 08-4403940
    sjostan@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 22.00

    Besök Restaurang

  • Hornstull

    Hornsgatan 180
    117 34 Stockholm

    Telefon: 08-6683404
    hornstull@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.30 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Kista

    Hanstavägen 55 F
    164 53 Kista

    Telefon: 08-6040990
    kista@brodernas.nu

    Öppet idag: 10.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Kungsholmen

    Scheelegatan 20
    116 63 Stockholm

    Telefon: 08-6500299
    kungsholmen@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 22.00

    Besök Restaurang

  • Lidingö

    Lejonstigen 12
    181 32 Lidingö

    Telefon: 08-293525
    lidingo@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Liljeholmsgallerian

    Liljeholmstorget
    117 61 Stockholm

    Telefon: 079-0984265
    liljeholmsgallerian@brodernas.nu

    Öppet idag: 10.00 – 20.30

    Besök Restaurang

  • Liljeholmskajen

    Sjövikskajen 24
    117 57 Stockholm

    Telefon: 08-51511700
    liljeholmskajen@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14:00, 16:30 – 22.00

    Besök Restaurang

  • Mälarhöjden

    Brådstupsvägen 1
    129 39 Hägersten

    Telefon: 08-290050
    malarhojden@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.30 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Odenplan

    Odengatan 60
    113 22 Stockholm

    Telefon: 08-4403948
    odenplan@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 22.00

    Besök Restaurang

  • Rosersberg

    Norrsundavägen 204
    195 95 Rosersberg

    Telefon: 08-840460
    rosersberg@brodernas.nu

    Öppet idag: 10.30 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Råsunda

    Råsundavägen 101 A
    169 53 Solna

    Telefon: 08-6002242
    rasunda@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.30, 16.30 – 21.30

    Besök Restaurang

  • Rörstrand

    Rörstrandsgatan 19
    113 41 Stockholm

    Telefon: 08-4404095
    rorstrand@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.30 – 22.00

    Besök Restaurang

  • Sickla

    Siroccogatan 7
    131 54 Nacka

    Telefon: 08-272330
    sickla@brodernas.nu

    Öppet idag: 10.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Skanstull

    Ölandsgatan 45
    116 63 Stockholm

    Telefon: 08-101212
    skanstull@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 22.00

    Besök Restaurang

  • Solna Strand

    Albygatan 119
    172 63 Sundbyberg

    Telefon: 08-881071
    solna.strand@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.30 – 21.30

    Besök Restaurang

  • Stadion

    Valhallavägen 113
    115 51 Stockholm

    Telefon: 08-990079
    stadion@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.30 – 22.00

    Besök Restaurang

  • Täby Park

    Parkallèn 34
    183 64 Täby

    Telefon: 08-323181
    taby@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.00 – 20.30

    Besök Restaurang

  • Ursvik

    Marieborgsgatan 4
    174 62 Sundbyberg

    Telefon: 070-7300347
    ursvik@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.00 – 20.45

    Besök Restaurang

  • Vallentuna

    Tuna Torg 3A
    186 31 Vallentuna Socken

    Telefon: 08-58006050
    vallentuna@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Åkersberga

    Klappbryggan 3
    184 53 Stockholm

    Telefon: 08-40027028
    akersberga@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Östermalm

    Östermalmstorg 5
    114 42 Stockholm

    Telefon: 08-7150008
    ostermalm@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 21.00

    Besök Restaurang

Övriga Restauranger

  • Alingsås

    Göteborgsvägen 16
    441 32 Alingsås

    Telefon: 0322-10190
    alingsas@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.30, 16.30 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Arboga

    Burskapsvägen 3C
    732 95 Arboga

    Telefon: 0589-356300
    arboga@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Borlänge

    Gyllehemsvägen 22
    784 37 Borlänge

    Telefon: 0243-14505
    borlange@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Borås City

    Stora Brogatan 9
    503 30 Borås

    Telefon: 072-1447108
    boras.city@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.30, 16.30 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Borås Knalleland

    Bergslenagatan 8
    506 30 Borås

    Telefon: 033-7245200
    knalleland@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Eskilstuna

    Gunborg Nymans väg 2
    632 22 Eskilstuna

    Telefon: 016-128700
    eskilstuna@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Falkenberg

    Storgatan 35
    311 31 Falkenberg

    Telefon: 0346-10242
    falkenberg@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Gävle C

    Norra kungsgatan 7
    803 20 Gävle

    Telefon: 026-37077
    gavle@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 17.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Hansa

    Stadt Hamburgsgatan 7
    211 38 Malmö

    Telefon: 040-81727
    hansa@brodernas.nu

    Öppet idag: 10.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Helsingborg Central

    Helsingborg Central
    252 78 Helsingborg

    Telefon: 042-52045
    helsingborg@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Hyllie

    Hyllie Stationstorg 5
    215 32 Malmö

    Telefon: 040-471471
    hyllie@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 17.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Järntorget

    Järntorget 8
    413 04 Göteborg

    Telefon: 031-3501702
    jarntorget.gbg@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.30, 16.30 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Jönköping City

    Östra Storgatan 12
    553 21 Jönköping

    Telefon: 036-40090
    jonkoping.city@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Jönköping Solåsen

    Solåsvägen 4
    553 03 Jönköping

    Telefon: 036-4404098
    jonkoping@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Knivsta

    Centralvägen 22A
    741 40 Knivsta

    Telefon: 018-109505
    knivsta@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.30 – 20.30

    Besök Restaurang

  • Kristinehamn

    Albinvägen 2
    681 32 Kristinehamn

    Telefon: 0550-12244
    kristinehamn@brodernas.nu

    Öppet idag: 12.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Kumla

    Stationsgatan 8
    692 35 Kumla

    Telefon: 019-445509
    kumla@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.30 – sent

    Besök Restaurang

  • Kållered

    Ekenleden 1A
    428 36 Kållered

    Telefon: 031-3501701
    kallered@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Linköping

    Tanneforsgatan 3
    582 24 Linköping

    Telefon: 013-1902190
    linkoping@brodernas.nu

    Öppet idag: 12.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Marbella (Spain)

    Calle las Malvas 15
    29600 Marbella

    Telefon: +34628717135
    marbella@brodernas.nu

    Öppet idag: 12.00 – 23.00

    Besök Restaurang

  • Marbella by the Beach (Spain)

    Avenida Duque de humada 16
    29602 Marbella

    Telefon: +34648178886
    marbella.beach@brodernas.nu

    Öppet idag: 12.00 – 23.00

    Besök Restaurang

  • Mariestad

    Nya Torget 4
    542 30 Mariestad

    Telefon: 0501-10585
    mariestad@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 20.30

    Besök Restaurang

  • Motala

    Kungsgatan 5
    591 30 Motala

    Telefon: 0141-40330
    motala@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Nordstan

    Norra Hamngatan 20
    411 06 Göteborg

    Telefon: 031-3501700
    nordstan.gbg@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Nyköping

    Västra Storgatan 14
    611 31 Nyköping

    Telefon: 0155-30333
    nykoping@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Skövde

    Billingehovsvägen 3
    541 42 Skövde

    Telefon: 0500-494349
    skovde@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Sundsvall

    Storgatan 11
    852 30 Sundsvall

    Telefon: 060-80080
    sundsvall@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 17.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Trollhättan

    Torggatan 1
    461 34 Trollhättan

    Telefon: 0520-31000
    trollhattan@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.30, 16.30 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Umeå

    Marknadsgatan 3
    904 22 Umeå

    Telefon: 090-23230
    umea@brodernas.nu

    Öppet idag: 10.00 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Uppsala

    St:Persgatan 12
    753 20 Uppsala

    Telefon: 018-4444064
    uppsala@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Visby

    Standgatan 13
    621 56 Visby

    Telefon: 0498-274060
    visby@brodernas.nu

    Öppet idag: 16.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • Västerås

    Vasagatan 12
    722 15 Västerås

    Telefon: 021-29090
    vasteras@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 16.30 – 20.00

    Besök Restaurang

  • Växjö

    Storgatan 36
    352 31 Växjö

    Telefon: 0470-549700
    vaxjo@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 21.00

    Besök Restaurang

  • WAP Uppsala

    Grafikgatan 26
    754 54 Uppsala

    Telefon: 018-148180
    wapuppsala@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 22.00

    Besök Restaurang

  • Örebro

    Orvar Bergmarks plats 5
    702 23 Örebro

    Telefon: 019-5000019
    orebro@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – sent

    Besök Restaurang

  • Östersund

    Biblioteksgatan 11
    831 31 Östersund

    Telefon: 063-60444
    ostersund@brodernas.nu

    Öppet idag: 11.00 – 14.00, 17.00 – 20.00

    Besök Restaurang

Kommande Restauranger

  • Jägersro

    Handelsgatan 9-11
    213 75 Malmö

    Telefon: 040-85002
    jagersro@brodernas.nu

Nyheter

Älskar du burgare? Sjyssta deals? Håll dig uppdaterad genom att prenumerera på vårat nyhetsbrev!